Pálení čarodějnic a stavění májky 30.4.2019

Dne 30.dubna 20 v podvečerních hodinách byl vynesen v hasičské zbrojnici v Ostravě Kunčičkách rozsudek tohoto znění : „ Slyšte, slyšte přítomní, občanka Kadimíra Čmoudová je odsouzena za čarodějnictví, provádění nekalých rituálů a vaření lektvarů k trestu smrti upálením. Kate, vykonej svou povinnost.“

Po tomto vyřčení byla odvedena za zvuku bubnů, zapálena hranice a dílo zkázy dokonáno, byť počasí tomu nepřálo. Zda byl akt spravedlivý či nikoliv je otázka. Nikdo z početných přítomných však protest neučinil a mezi přihlíževší byl navíc ctihodný občan starosta Slezské Ostravy Richard Vereš a místní farář otec Dariusz Sputo, jenž společně se starostou hasičů Zdeňkem Chrobákem dělali dozor nad řádným procesem. Pro tento rok se opět ulevilo dalším občankám Ostravy Kunčiček, ale ne nadlouho. Příští rok před nimi bude opět vyřčen ortel a další čarodějnice upálena v podvečer magické filipojakubské noci – času magie, kouzel a splněných přání. Za rok se na Vás těší místní hasiči SDH Ostrava Kunčičky

Fotky si můžete prohlédnout zde https://www.facebook.com/1814553442201315/photos/pcb.2340921329564521/2340916612898326/?type=3&theater

Příspěvek byl publikován v rubrice O nás. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.